Laptop dla profesjonalisty – radzimy jak wybrać

Wybór idealnego laptopa dla profesjonalisty nie jest wcale zadaniem prostym. Często jest tak, że nasze potrzeby znacznie się różnią względem tego, co jest w sklepach lub tego, co promuje się w sieci. Natomiast najlepsze laptopy czasami wyglądają dość niepozornie, niemniej jednak mają takie możliwości, o jakich nam się nawet nie śniło.

Jaki laptop dla profesjonalisty?

  • Przede wszystkim lekki – kiedy wyjeżdżasz w podróż służbową, to jasne jest, że będziesz chciał mieć ze sobą laptopa, który będzie stosunkowo lekki, gdyż przewożenie ze sobą ciężkiego sprzętu po prostu nie jest zbyt wygodne. Dlatego też w momencie, kiedy oglądasz laptopy biznesowe, wybierz ten, który będzie lżejszy. Taki, który będzie miał poniżej 2 kg wagi.
  • Po drugie z dobrym ekranem – jeżeli pracujesz przy danym urządzeniu, to jasne jest, że konieczne będzie zaopatrzenie się w takie, które cechuje się stosunkowo dobrym ekranem, Świetny ekran to gwarancja, że nie będą Cię bolały oczy i że Twój wzrok po prostu nie będzie się pogarszał. Dlatego też zadbaj o to, by ekran miał matową powłokę matrycy, LED-owe podświetlenie, a także dużą liczbę pixeli. Oznacza to, że najlepiej jest celować w ekran o rozdzielczości FULL HD lub przynajmniej HD.
  • Po trzecie ze świetnym procesorem – dobry i szybki procesor to gwarancja, że Twoje urządzenie będzie chodziło sprawnie i że nie będzie problemów z jego uruchamianiem. Jakość procesora w przypadku laptopów biznesowych powinna być naprawdę bardzo dobra. Z pewnością nie jest tak, że można sobie pozwolić na zakup laptopa ze słabym procesorem.
  • Po czwarte z dobrą baterią – bateria, która trzyma długo na jednym ładowaniu to w takim przypadku bardzo ważna rzecz. Lekkie laptopy są dzisiaj wyposażane w bardzo dobre baterie, które są w stanie działać nawet przez 10 godzin i więcej. To wystarczy na cały dzień pracy w terenie. Przed zakupem laptopa sprawdź, ile komór baterii ma danym model oraz jaką cechuje się pojemnością. Jest to podane zawsze w specyfikacji danego sprzętu.
  • Po piąte z dużą ilością pamięci RAM – dobra pamięć RAM, a dokładniej rzecz ujmując duża ilość RAM-u to gwarancja, że urządzenie będzie można stosować do naprawdę skomplikowanych prac i że nie będzie problemu z otwieraniem wielu okien i jednocześnie też wielu kart.

Niektóre laptopy do 5000 zł są już laptopami dla profesjonalistów. Wyposażone są w nowoczesne podzespoły, które gwarantują odpowiednie działanie i w obudowę, która zapewnia wytrzymałość. Prz chodzą wojskowe testy wytrzymałościowe, co sprawia, że mogą być stosowane nawet w bardzo trudnych warunkach.

Dodaj komentarz