Kiedy kupić laptopa a kiedy komputer stacjonarny?

Stoisz przed koniecznością zakupu komputera i nadal nie wiesz, czy ma być to notebook, czy też może komputer stacjonarny. Jedno i drugie rozwiązanie bardzo Cię kusi, a Ty nie wiesz, na które masz się zdecydować? Zaraz Ci podpowiemy.

Kiedy wybrać laptopa?

Laptopa wybierz przede wszystkim wtedy, kiedy wiesz, że:

  • Potrzebujesz urządzenia mobilnego, takiego, którego będzie można używać w domu, ale którego będzie można też zabrać ze sobą w podróż.
  • Więcej pracujesz w terenie i poruszając się, niż spędzając czas w domu.
  • Kiedy nie grasz w gry, nie projektujesz i nie obrabiasz grafiki lub filmów oraz masz raczej niewielki budżet na zakup nowego urządzenia.
  • Gdy ważne jest dla Ciebie to, żeby urządzenie było bardzo uniwersalne.

Kiedy wybrać komputer stacjonarny?

Komputer stacjonarny wybierz wtedy, kiedy:

  • Potrzebujesz urządzenia, które pozwoli Ci pracować w domu i zagwarantuje, że praca będzie maksymalnie wygodna.
  • Kiedy wiesz, że będziesz wykonywał trudne zadania i potrzebna jest Ci spora moc obliczeniowa, której nie jest w stanie zagwarantować Ci żadne laptop/
  • Kiedy masz spory budżet do wydania i jednocześnie też wiesz, że chcesz zainwestować w urządzenie, które będzie Ci służyło przed długie lata.
  • Kiedy nie pracujesz wyjazdowo, a tylko stacjonarnie i masz pewność, że w najbliższym czasie taka konieczność nie zaistnieje.

Tak naprawdę nowoczesne notebooki są w stanie sprostać wymaganiom użytkowników, którzy do tej pory pracowali na komputerach stacjonarnych. Nowoczesne konstrukcje są coraz lepsze, coraz bardziej rozbudowane i coraz doskonalsze, a to oznacza, że granica między laptopami i komputerami stacjonarnymi się zaciera. Jednakże z uwagi na to, że rozwiązania te są tak inne w swojej formie, jasne staje się, czasami wybór jednego albo drugiego jest po prostu znacznie lepszy.

Mały laptop będzie idealny dla osoby, która podróżuje, której zależy na tym, żeby odczuwać mobilność i jednocześnie też wygodę. Natomiast komputer stacjonarny to idealne rozwiązanie dla osoby, która pracuje w jednym miejscu, nigdzie się nie przenosi i potrzebuje czegoś, co będzie się idealnie spisywało w przypadku takiego zastosowania stacjonarnego. Oczywiste jest, że dla osoby, która pracuje stacjonarnie, notebook nie będzie raczej dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli chcesz dokonać dobrego wyboru, zastanów się nad swoimi potrzebami. Budżet będzie miał tutaj drugorzędne znaczenie, ale tak naprawdę najważniejsze jest to, czego potrzebujesz. Musisz wybrać tak, żeby było Ci po prostu wygodnie i żeby ta inwestycja się opłacała.

Dodaj komentarz